normal-469 Velmi rozšířeným názorem je, že pokud pořádně investujeme do zateplení rodinného domu, můžeme klidně použít ten nejdražší způsob vytápění. Opravdu je ale rozumné nejdříve nasypat velkou spoustu peněz do zateplení a následně použít 4 x dražší elektřinu oproti tepelnému čerpadlu? Přiznávám, že tento omyl má reálný základ. Pokud budeme uvažovat o tepelném čerpadle za 300 tisíc, opravdu se těžko vyplatí v domě s malou tepelnou ztrátou. Proto začínáme nabízet tepelná čerpadla ACOND pro rodinné domy s malou tepelnou ztrátou za velmi zajímavé ceny. Dokonce tak zajímavé, že se přibližují elektrickým rohožím. Elektrické rohože totiž stojí kolem 1000,- Kč / m2. My nabízíme teplovodní podlahové topení i s pokládkou za 500,- Kč / m2. Zbývá nám tak dostatek prostředků na malé tepelné čerpadlo ACOND.

Velkou výhodou pro dřevostavbu rodinného domu je u podlahového topení schopnost akumulace. Teplovodní podlahové topení doporučujeme ve dřevostavbě použít nejen v přízemí, ale i v patře. Akumulace je pro komfort neocenitelná.

Neměli bychom také pominout schopnost samoregulace. U správně navrženého podlahového topení, kterého je bohužel jen malá menšina, je velkou výhodou schopnost samoregulace. Správně navržené podlahové topení pracuje jen s o málo teplejším povrchem, než je teplota vzduchu v místnosti. Pokud se nám jedna místnost přehřeje například od sluníčka, vzduch je teplejší než podlaha a ta samozřejmě netopí. Radiátory by topily stále a místnost dále přehřívaly.

U dřevostaveb rodinných domů a všech staveb s malou tepelnou ztrátou dochází v létě k přehřívání. Nemalou část léta pak v podkroví dosahují teploty i 30°C a to už se opravdu nevyspíte. Malé tepelné čerpadlo ACOND můžeme použít i k přichlazení prostoru, ať už podlahovým topením nebo fancoily.

Podrobné porovnání