Nová zelená úsporám

zelenaDne 18.3.2015 proběhla na Ministerstvu životního prostředí schůzka vedení odboru ochrany ovzduší s významnými výrobci a dovozci technologií. Protože jsme se za firmu ACOND a.s měli příležitost zúčastnit, rádi bychom se s Vámi podělili o několik poznatků.
Příjem žádostí do Nové zelené úsporám bude zahájen ve 2. čtvrtletí 2015, tzn. velmi brzo. Podporováno bude snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavba rodinných domů s velmi nízkou spotřebou a efektivní využití zdrojů energie. Podmínky pro výměnu zdrojů energie budou podobné jako minule. Podporována bude výměna neekologického zdroje současně se zateplením nebo i bez zateplení. Nově bude podporována instalace rekuperace, dokonce 100 tis. Kč. Dříve také nebyla možnost podpory výměny elektrického topení za tepelné čerpadlo, nyní už ano. Výše dotace bude záviset na souběhu opatření. Například na tepelné čerpadlo vzduch-voda bude možné získat 60 – 75 tisíc. Zájem o minulé kolo předčil očekávání. Přijďte si poslechnout podrobnosti na přednášku, kterou ve spolupráci s projekční kanceláří připravujeme.

Jiří Hanus, ACOND a.s., tel. 606 511 511.


 

Česko má zásoby hnědého uhlí už jen na 18 let. Další těžba za limity bude obtížná

Uhelný věk se v Česku historicky blíží ke svému konci. Zásoby hnědého uhlí vystačí při současné spotřebě jen asi na 18 let. V minulosti se u nás vytěžilo přes 5 miliard tun uhlí, před takzvanými územními limity zbývá už jen zhruba 846 milionů tun.
ihned

 

napsal: ihned.cz

autor: vlk
dne: 27. 2. 2012

EKONOM: Uhlí bude o polovinu dražší kvůli nové dani z dílny ministra Kalouska

Ministerstvo financí připravuje novou „uhlíkovou“ daň, která od roku 2014 podstatně zdraží uhlí a topné oleje. Ve hře je i zvýšení cen plynu. Nová daň by měla přispět ke stlačení rozpočtových deficitů. S návrhem souhlasí i ekologická organizace Greenpeace.
ekonom

 

zdroj: www.ihned.cz

autor: Josef Pravec
dne:1.2.2012

Uhlí zdraží až o polovinu. Czech Coal zvyšuje cenu, protože se zásoby ztenčují

Těžařská skupina Czech Coal nabídne teplárnám nové smlouvy, ceny uhlí ale zvýší až o 50 procent. Provozovatelům tepláren se cena zdá nepřijatelně vysoká. Zdražení uhlí by se promítlo do cen tepla.
ihned

 

napsal: ihned.cz

autor: vlk
dne: 8.6.2011

Plyn do dvou let dvojnásobně zdraží, varuje Němce Gazprom

Špatné zprávy má pro Němce jejich hlavní dodavatel plynu – ruský státní gigant Gazprom. „Do roku 2012 bude cena plynu na úrovni té před začátkem krize,“ vzkázal spotřebitelům v rozhovoru pro deník Financial Times Deutschland viceprezident koncernu Alexander Medveděv. Pokud se jeho předpovědi vyplní, bude to znamenat zdvojnásobení velkoobchodní ceny plynu.
e15

 

napsal: E15.cz
autor: Petr Horký

dne: 25.8.2010


Zásoby hnědého uhlí v Česku se tenčí. Teplo může zdražit až trojnásobně

Statisícům Čechů hrozí prudké zdražení tepla. „Ceny mohou stoupnout oproti dnešku do čtyř let na dvojnásobek, někde i na trojnásobek dnešních,“ řekl HN Oldřich Vojíř, šéf pracovní skupiny ministerstva průmyslu, která se problémem zabývá.
ihned

 

napsal: ihned.cz

autor: Nikita Poljakov, Zuzana Kubátová
dne: 3. 3. 2011